از لنت ترمز پارس پراید در این خودرو نیز می توان استفاده کرد

چه زمانی باید لنت ترمز را تعویض کرد؟
لنت های ترمز که با هر بار فشار دادن پدال ترمز در معرض حرارت زیاد قرار می گیرند به دلیل اصطکاک زیاد تا زمان معینی کار می کنند اگرچه عمر لنت ترمز بسته به سبک رانندگی و جنس لنت متفاوت است، اما معمولاً باید حدود 40-50 هزار کیلومتر تعویض شود.

تشخیص اینکه آیا زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده است بسیار ساده است.

ضخامت لنت: با بررسی منظم ضخامت لنت ترمز می توانید متوجه شوید که لنت تمام شده است یا خیر.

اگر ضخامت لنت ترمز پارس پراید که به راحتی از روی رینگ ها می بینید به 25 درصد کاهش یافته است، باید لنت ها را تعویض کنید و لازم به ذکر است که لنت های با نسبت 25 درصد تقریباً 3 میلی متر ضخامت دارند.
صدای جیر جیر: لنت های ترمز با پرزهای فلزی کوچک در پایین تولید می شوند تا در پایان عمر راننده به راننده هشدار دهند و اگر هنگام فشار دادن ترمز صدای جیرجیر از دیسک ها شنیدید، باید فوراً لنت ترمز را تعویض کنید.
کلاچ ترمز پایین: اگر برای کاهش سرعت یا توقف باید بیشتر از قبل پدال ترمز را فشار دهید، به این معنی است که لنت ترمز نازک است.

لنت ترمز

لنت ترمز فرسوده می تواند باعث تصادفات مرگبار به دلیل عملکرد ناکافی شود و همچنین باعث آسیب گران به دیسک ترمز و کالیپر شود.

اسپری بالاتا چه کاری انجام می دهد؟
لنت ها از نظر فیزیکی در داخل چرخ قرار دارند که بخشی از وسیله نقلیه است که با زمین تماس دارد به همین دلیل در معرض گرد و غبار، گل و لای و سایر مواد خارجی کاملاً باز است.

در حالی که اینطور است، به مرور زمان قسمت داخلی لنت ها با مواد خارجی پر می شود و باعث می شود لنت به طور کامل کار نکند مثلا اگرچه لنت ها جدید هستند، اما رایج ترین وضعیتی که رانندگانی که در ترمزگیری با مشکل مواجه هستند، ورود مواد خارجی بین لنت ها است اما امروزه راه حل این مشکل بسیار ساده است.

اسپری های تمیز کننده لنت ترمز یا پاک کننده ترمز مخصوص این کار تولید شده اند و اسپری لنت ترمز مواد خارجی بین لنت ها را تمیز می کند و می پرسد “اسپری لنت چه کار می کند؟” پاسخ سوال را می دهد بنابراین، لنت ها عملکرد خود را بازی می کنند.