اولین گردو با پوست خشک که با کشتی به کیش سفر کرد

کاهش فشار خون دیاستولیک مرکزی (فشاری که به سمت قلب حرکت می کند) و تغییرات مثبت در پروفایل کلسترول. دانشمندان می‌گویند این مطالعه نمونه‌ای از این است که چگونه یک تغییر نسبتاً کوچک در غذا خوردن می‌تواند منجر به مزایای قابل توجهی برای قلب و عروق شود.
بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2020 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، خوردن گردو با پوست خشک ممکن است به کاهش کاهش شناختی در گروه‌های در معرض خطر بزرگسالان مسن‌تر کمک کند.

محققان به طور تصادفی بیش از 600 سالمند را به یک رژیم غذایی با 15 درصد کالری از گردو یا یک رژیم غذایی کنترل بدون گردو اختصاص دادند.

در حالی که گردو بر عملکرد شناختی افراد سالم تأثیری نداشت، MRI مغز نشان داد که این آجیل تأثیر بیشتری بر افراد در معرض خطر، از جمله سیگاری‌های سنگین‌تر و کسانی که نمرات تست عصبی روان‌شناختی پایه پایین‌تری داشتند، داشت.

گردو

بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2014 در مجله تغذیه منتشر شد، نه تنها ترکیبات پلی‌فنولی موجود در گردو باعث کاهش اکسیدان‌ها و التهاب در سلول‌های مغزی می‌شوند، بلکه می‌توانند به شما در تشکیل سلول‌های مغزی جدید و افزایش سیگنال‌دهی بین سلول‌های مغز کمک کنند.

گردو می تواند از راه های دیگری نیز بر مغز تأثیر بگذارد. یک بررسی در سال 2020 منتشر شده در Current Pharmaceutical Design گزارش داد که گردو همچنین نتایج امیدوارکننده‌ای در بهبود حافظه نشان داده است.

و این بررسی همچنین نشان می‌دهد که چربی‌ها، پروتئین‌ها، فیبرها، مواد معدنی و عناصر کمیاب مختلف در آجیل به صورت هم افزایی عمل می‌کنند، به این معنی که آنها با هم برای ایجاد این اثرات کار می‌کنند.

گردو از سرطان محافظت می کند
بر اساس مطالعات قبلی روی حیوانات، محققان اثرات رشد سرطان سینه را در زنان سیس جندر در مطالعه‌ای در سال 2019 که در تحقیقات تغذیه منتشر شد، ارزیابی کردند.

در این کارآزمایی، زنان سیس جندر با توده های سینه به طور تصادفی به مصرف دو اونس گردو در روز یا بدون گردو برای دو تا سه هفته قبل از عمل جراحی تقسیم شدند.

نمونه‌های بیوپسی اولیه با نمونه‌های به‌دست‌آمده در هنگام برداشتن توده‌ها مقایسه شد. دانشمندان دریافتند که مصرف گردو بیان بیش از 450 ژن در تومورها را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که می‌تواند رشد سرطان را سرکوب کند و نتایج بقا را بهبود بخشد.