باند کشی ساق پا عفونت بدنتان را از بین می برد

بانداژ قطعه ای از مواد است که یا باند کشی ساق پا برای حمایت از یک وسیله پزشکی مانند پانسمان یا آتل یا به تنهایی برای حمایت یا محدود کردن حرکت بخشی از بدن استفاده می شود. هنگامی که با پانسمان استفاده می شود.

پانسمان مستقیماً روی زخم قرار می گیرد و از یک باند برای نگه داشتن پانسمان در جای خود استفاده می شود. باندهای دیگر بدون پانسمان استفاده می شوند.

مانند باندهای الاستیک که برای کاهش تورم یا حمایت از مچ پا پیچ خورده استفاده می شود. از بانداژهای محکم می‌توان برای کاهش جریان خون به اندام‌ها استفاده کرد، مانند زمانی که یک پا یا بازو خونریزی شدید دارد.

بانداژها در طیف گسترده ای از انواع، از نوارهای پارچه ای معمولی گرفته تا بانداژهای شکلی تخصصی که برای اندام یا قسمت خاصی از بدن طراحی شده اند، در دسترس هستند.

بانداژها را اغلب می توان بنا به اقتضای موقعیت، با استفاده از لباس، پتو یا مواد دیگر بداهه ساخت. در انگلیسی آمریکایی، کلمه اغلب برای نشان دادن یک پانسمان گاز کوچک متصل به یک باند چسب استفاده می شود.باند

اصطلاح باند فشرده سازی طیف گسترده ای از بانداژها را با کاربردهای مختلف توصیف می کند. باندهای فشاری کششی کوتاه بر روی اندام اعمال می شود (معمولاً برای درمان لنف ادم یا زخم های وریدی).

این نوع بانداژ می‌تواند پس از استفاده، اطراف اندام را کوتاه کند و در نتیجه فشار فزاینده‌ای در هنگام عدم تحرک وارد نمی‌کند. این دینامیک فشار استراحت نامیده می شود.

و برای درمان طولانی مدت ایمن و راحت در نظر گرفته می شود. برعکس، پایداری بانداژ هنگام اعمال فشار از طریق انقباض عضلانی داخلی و حرکت مفاصل، مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش ایجاد می کند. این نیرو را فشار کاری می نامند.

باندهای فشاری با کشش طولانی خاصیت کشش طولانی دارند، به این معنی که قدرت فشاری بالای آنها به راحتی قابل تنظیم است. با این حال، فشار استراحت بسیار بالایی نیز دارند و باید در شب یا اگر بیمار در وضعیت استراحت است، برداشته شوند.

باند مثلثی نوشتار اصلی بانداژ اسمارچ بانداژ مثلثی که به عنوان بانداژ کراوات نیز شناخته می شود، تکه پارچه ای است که در یک مثلث قائم الزاویه قرار داده می شود و اغلب با پین های ایمنی برای محکم کردن آن در جای خود ارائه می شود.