با جرم گیر توالت از بیماری سرطان جلوگیری کنید

جرم گیر فقط مخصوص توالت و حمام نیست بلکه می توانید از آن برای جرم و لکه گیری وسایل های دیگر در خانه استفاده کنید با همراه باشید تا در ادامه با کاربرد های متنوع جرم گیر آشنا شوید.

ماشین های لباسشویی
رسوب آهک در ماشین های لباسشویی نیز اتفاق می افتد و روش های ساده ای برای مقابله با آن وجود دارد برای پاک کردن آهک از ماشین لباسشویی یک فنجان بزرگ آب لیمو یا سرکه را در همان جایی که معمولاً مواد شوینده را قرار می دهید بریزید.

چرخه شستشوی معمولی را روشن کنید تا ماشین خالی شود و این باید رسوبات را از بین ببرد.

ماشین ظرفشویی
وقتی نوبت به ماشین ظرفشویی می رسد، آب لیمو یا سرکه را در پایه ماشین بریزید، سپس با استفاده از یک چرخه تمیز کردن معمولی، آن را خالی کنید.

این نه تنها رسوبات آهک را از بین می برد، بلکه بوی تازه ای را نیز به داخل آن اضافه می کند.

جرم گیر لباسشویی

سر دوش
در کنار شیرآلات، سر دوش ها وسایل دیگری هستند که باید با رسوب آهک مقابله کنند برای از بین بردن آهک از سر دوش، آن را در محلولی از نصف آب و نصف سرکه سفید که به عنوان جرم گیر توالت هم استفاده می شوند، به مدت یک شب خیس کنید.

هنگام بازگشت صبح، می توانید سر دوش را با آب بشویید و همچنین از یک سنجاق برای بیرون راندن رسوبات باقی مانده در سوراخ های جت استفاده کنید.

لوله های آب
از آنجا که رسوب آهک به طور طبیعی در آب است، روی لوله های آبی که از آن عبور می کند نیز تجمع می یابد ترکیبی از سرکه سفید و جوش شیرین برای این کار مفید است و می توان آن را مستقیماً در زهکشی ریخت.

بگذارید چند ساعت بماند و هنگام آبکشی آب جوش را در آبکش بریزید.

کاشی آشپزخانه و حمام
حذف رسوب آهک نیز کاری است که باید روی کاشی های حمام و آشپزخانه انجام شود زیرا آب اغلب روی این سطوح پاشیده می شود.

از یک بطری اسپری که نصف آن سرکه و نیمی آب است استفاده کنید و آن را روی محل اسپری کنید بگذارید چند دقیقه بماند تا به راحتی جدا شود.