با سس شکلات کوچک مشکلات بی خوابی خود را درمان کنید

سس شکلات منبع عالی منیزیم است منیزیم در تشکیل استخوان، ساخت پروتئین ها، اعمال آنزیمی، انقباض ماهیچه ها، سلامت دندان ها و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد همچنین در متابولیسم انرژی و در انتقال تکانه های عصبی نقش دارد.

سس شکلات منبع عالی آهن است هر سلول بدن حاوی آهن است. این ماده معدنی برای انتقال اکسیژن و تشکیل گلبول های قرمز در خون ضروری است همچنین در تولید سلول های جدید، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان در تکانه های عصبی) شرکت می کند.

سس شکلات کوچک منبع عالی روی است روی به ویژه در واکنش های ایمنی، تولید مواد ژنتیکی، درک طعم، بهبود زخم ها و رشد جنین شرکت می کند.

روی همچنین با جنسیت و هورمون های تیروئید تداخل دارد و در لوزالمعده، در سنتز (تولید)، ذخیره سازی و آزادسازی انسولین نقش دارد.

سس شکلات منبع عالی منگنز است منگنز به عنوان یک کوفاکتور برای چندین آنزیم عمل می کند که ده ها فرآیند متابولیک را تسهیل می کند و همچنین در جلوگیری از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد شرکت می کند.

سس شکلاتی

سس شکلات کوچک منبع عالی مس است مس به عنوان ترکیبی از چندین آنزیم، برای تشکیل هموگلوبین و کلاژن (پروتئینی که در ساختار و ترمیم بافت ها استفاده می شود) در بدن ضروری است.

چندین آنزیم حاوی مس نیز به دفاع بدن در برابر رادیکال های آزاد کمک می کنند.

متخصص تغذیه می گوید: شکلات یک غذای پرکالری است زیرا سرشار از چربی و قند است این یک غذای لذت بخش است که باید در حد اعتدال مصرف شود، حتی اگر یک ضد استرس خوب و سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد محرک سیستم عصبی (کافئین و تئوبرومین) باشد.

سس شکلات باکیفیت صاف، براق است در حالی که محصولات با کیفیت پایین‌تر، توده‌ای هستند، با پودر شکلات پوشانده می‌شوند.

بسیاری از مواد دیگر مانند جامدات شیر، امولسیفایرها، مواد نگهدارنده  می توانند در ترکیب سس شکلات وارد شوند و در مورد شیرینی های شکلاتی که اغلب فقط حاوی مقداری کاکائو هستند، بهتر است از مصرف آن خودداری کنید.

سس شکلات ارگانیک تایید شده فقط حاوی موادی از کشاورزی یا کشاورزی ارگانیک، از جمله شیر و شکر است.