بسته بندی انواع خامه تولیدی

روند کلی فرایند تولید خامه به چه شکلی است؟ از چه دستگاهی برای بسته بندی خامه استفاده می شود؟ بسته بندی انواع خامه تولیدی به چه صورت انجام می شود؟ پارامترهای مهم که باید در بسته بندی خامه به آن توجه شود چیست؟ کدام نوع از بسته بندی ها آمار فروشش از بقیه بیشتر است؟
خامه پاستوریزه با دمای 60 درجه سانتی گراد به دستگاه بسته بندی فرستاده می شود و به صورت داغ در لیوان های مربوطه پر شده و با گذاشتن درپوش فویل آلومینیومی روی آنها و بستن درب توسط المنت حرارتی, بسته بندی می شود. از مواد اولیه خامه کشک کیلویی باز هم تولید می شود.
برای این کار از دستگاه فیل سیل استفاده می شود. پس ار بسته بندی, خامه بلافاصله به سردخانه منتقل شده و تا دمای 5 درجه سانتی گراد خنک می گردد.
بعد از انجام آزماییشات حسی, شیمیایی و میکروبی لازم, چنانچه نتیج رضایت بخش باشد, محصول روز بعد به بازار عرضه می شود. اندازه و شکل متنوعی برای خامه تازه و پاستوریزه وجود دارد, اما در هر مورد آن بایستی عواملی بررسی شوند تا محصولی با ماندگاری قابل قبول تولید گردد.

فاکتورهای مهم جهت بسته بندی

  • بسته بندی می بایست قادر به عبور نور از خود نباشد.
  • خامه قادر به جذب بوهای نامطلوب اطراف خود است, بنابراین بسته بندی باید نسبت به نفوذ گازها غیر قابل نفوذ باشد.
  • جذب رطوبت یا چربی هم می تواند باعث کاهش کیفیت خامه شود و از این رو مواد بسته بندی می بایست به این دو عامل نیز غیر قابل نفوذ باشند.
  • مواد بسته بندی ممکن است محتوی ترکیباتی باشند که به درون خامه نفوذ کرده و موجب کاهش کیفیت فرآورده شوند. از این مواد می توان به مونومرها یا جوهر چاپ موجود بر روی برچسب بسته بندی اشاره نمود. بنابراین دقت در انتخاب مواد بسته بندی حائز اهمیت فراوانی است.
  • طرح بسته بندی نیز می تواند بر روی کیفیت محصول اثر گذارد. در بعضی از خامه ها ممکن است طی انبار مانی, فاز مایع از خامه جدا شود و با بهم خوردن محتویات درون بسته ظاهر مشتری پسند خود را از دست بدهند.

در گذشته, خامه های پاستوریزه را برای فروش جزئی در شیشه یا کارتن های با پوشش موم و یا کارتن های با پوشش پلی اتیلن بسته بندی می کردند. اما در حال حاضر معمول ترین شکل بسته بندی برای خامه, ظروف گرد با درپوش صاف می باشد. البته برخی از کارخانجات تولید خامه بسته بندی مربعی شکل را ترجیح می دهند. این کارخانجات کشک خشک گاوی را هم در فهرست تولیدی های خ0ود دارند.

در بازار ایران اکثرا خامه های پاستوریزه به صورت مربعی بسته بندی می شود و در کارتن های اصولا 45 عددی, در خامه های پاستوریزه که اصطلاحا به خامه صورتی شهرت دارد بصورت پاکتی در سایزهای بزرگ و کوچک به فروش می رسد. آمار فروش این دو گونه از خامه ها در بازار ایران بیشتر از سایر موارد است.