تاثیر ریختن غذای داغ در فوم یکبار مصرف بر عملکرد مغز

فوم یکبار مصرف یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت برای ظروف بیرونی است.

درست است، آنها را نمی توان در مایکروویو استفاده کرد، اما برخلاف ظروف فوم، کاغذی و پلاستیکی، می توان آنها را با خیال راحت برای گرم کردن در فر استفاده کرد.

فوم یکبار مصرف گرما را به خوبی منتقل می کند و ظرف به سرعت گرم می شود اما به سرعت خنک می شود و کار با آن را آسان می کند.

متأسفانه، فوم یکبار مصرف دارای ردپای کربن بالایی است که آن را از نظر ملاحظات زیست‌محیطی، انتخابی کمتر از ایده‌آل برای ظروف بیرون‌آوری می‌کند.

محیط زیست

اینکه آیا آنها از فوم، فویل آلومینیوم، کاغذ یا نوعی پلاستیک ساخته شده باشند، ظروف یکبار مصرف بحث برانگیز است و مقدار زیادی انرژی، آب و مواد خام در تولید آنها دخیل است و هزینه های حمل و نقل در هنگام حمل افزایش می یابد.

فوم یکبار مصرف

پس از استفاده، آنها می توانند به مشکلات بازیافت، زباله و دفن زباله تبدیل شوند بنابراین، راه حل های قابل استفاده مجدد با شدت بیشتری نسبت به قبل مورد بررسی قرار می گیرند.

یک جایگزین سبز است که از پلی پروپیلن بادوام ساخته شده است که می تواند در ماشین ظرفشویی ضد عفونی شود و بارها و بارها مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

چه چیزی برای شما مناسب است

در نهایت، بهترین ظروف غذاخوری برای رستوران شما به انواع غذاهای ارائه شده، قیمت و نگرانی های محیطی شما بستگی دارد.

اگر به دنبال جذابیت بیشتر هستید، باید از تابه های فوم و فویل آلومینیومی خودداری کنید و ظروف پلاستیکی جذاب و ایمن برای محیط زیست را انتخاب کنید.

با این حال، همانطور که تجارت غذای آماده شما رشد می کند، مهم ترین چیز این است که ظروف زیادی برای بیرون آوردن در دسترس داشته باشید.

این یک بخش رستوران-صنعت در حال رشد است که شما به سادگی نمی توانید آن را نادیده بگیرید.