تاثیر شگفت انگیز نخود امروز در بوکان در رشد میگو

نخود سرشار از فواید سلامتی است که حتی ممکن است به پیشگیری از برخی بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی، برخی سرطان‌ها و دیابت کمک کند.

نخود باعث هضم غذا می شود
یکی دیگر از مزایای نخود امروز در بوکان فیبرهای غذایی متعددی است که تاثیر خوبی بر دستگاه گوارش ما دارد که در مطالعات مختلف تاکنون به اثبات رسیده است.

فیبر به راحتی محلول به افزایش تعداد باکتری های سلامت در روده کمک می کند و در عین حال تعداد باکتری های مضر را کاهش می دهد. این می تواند منجر به کاهش خطر مشکلات گوارشی مانند سندرم روده تحریک پذیر شود.

یک مطالعه همچنین قادر به تعیین عملکرد بهتر روده در گروهی از افرادی بود که 100 گرم نخود در روز در مدت دوازده هفته خوردند.

اگر به دنبال بهبود سلامت دستگاه گوارش خود هستید، خوردن منظم نخود می تواند کمک کننده باشد.
نخود ارزان و همه کاره است
نخود را می توان تقریباً در هر سوپرمارکتی پیدا کرد.

نخود امروز

چه تازه، چه خشک و چه کنسرو شده: همه انواع نخود مزایای خود را دارند و می توان از آنها به روش های خلاقانه مختلف در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کرد.

حبوبات کوچک به ویژه در سالاد و سوپ محبوب هستند اما می توانید از آنها در ساندویچ ها و روکش ها نیز استفاده کنید.

نخود همچنین ماده اصلی هوموس است، یک غذای خوشمزه از شرق، که نه تنها یک غذای جانبی محبوب در کشورهای مبدا است، بلکه در آلمان نیز به طور فزاینده ای محبوب می شود و از همه مهمتر، هوموس سریع و آسان درست می شود، دستور غذای اصلی نیز قابل تغییر است.

نخود تفت داده شده در فر نیز یک میان وعده واقعی است: شما فقط به نخود و ادویه هایی که دوست دارید نیاز دارید.

در ایتالیا آنها را اغلب به عنوان فرنی و در یونان به عنوان یک میان وعده خوشمزه برشته می کنند و  نخود نیز یک جایگزین هیجان انگیز برای آرد گندم است.

و چه کسی فکرش را می‌کرد: نخود به شکل شیرین نیز طعم خوبی دارد پس دستور غذایی سالم و گیاهی برای هوموس شکلاتی را امتحان کنید.