ترکیبات اصلی ضد یخ در اختیار شماست

پروپیلن گلیکول
از طرف دیگر، پروپیلن گلیکول به میزان قابل توجهی کمتر سمی است و ممکن است به عنوان ضدیخ روغنی غیر سمی برچسب گذاری شود. در مواردی که اتیلن گلیکول نامناسب است، مانند سیستم‌های فرآوری مواد غذایی یا لوله‌های آب در خانه‌ها، و همچنین تنظیمات متعدد دیگر، به عنوان ضدیخ استفاده می‌شود.

همچنین در مواد غذایی، داروها و لوازم آرایشی و بهداشتی اغلب به عنوان یک عامل اتصال استفاده می شود. پروپیلن گلیکول توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای استفاده در غذا به طور کلی ایمن شناخته شده است.

با این حال، ضد یخ روغنی پارس مبتنی بر پروپیلن گلیکول نباید برای مصرف بی خطر در نظر گرفته شود. در صورت بلع تصادفی، فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

پروپیلن گلیکول وقتی در معرض هوا و گرما قرار می گیرد اکسید می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، اسیدهای آلی تشکیل می شوند. اسید گلیکولیک، اسید گلیکولیک، اسید فرمیک، اسید کربنیک و اسید اگزالیک.

اگر به درستی مهار نشود، این مایع می تواند بسیار خورنده باشد. پروتودین به پروپیلن گلیکول اضافه می شود تا به عنوان یک بافر عمل کند و از حمله pH پایین به فلزات سیستم جلوگیری کند.

این یک پوست محافظ در داخل مخزن و خطوط لوله تشکیل می دهد که به جلوگیری از حمله اسیدی که باعث خوردگی می شود کمک می کند.

علاوه بر خرابی سیستم خنک کننده، رسوب بیولوژیکی نیز رخ می دهد. هنگامی که لجن باکتری شروع می شود، میزان خوردگی سیستم افزایش می یابد.

در سیستمی که محلول گلیکول به طور مداوم نگهداری می شود، نظارت منظم بر حفاظت در برابر یخ زدگی، pH، وزن مخصوص، سطح بازدارنده، رنگ و آلودگی بیولوژیکی باید به طور معمول بررسی شود.

هنگامی که رنگ آن قرمز شد، پروپیلن گلیکول باید جایگزین شود.

بیشتر فرمولاسیون های ضد یخ روغنی ایرانول تجاری شامل ترکیبات بازدارنده خوردگی و یک رنگ رنگی (معمولاً فلورسنت سبز، قرمز یا آبی) برای کمک به شناسایی هستند.

معمولاً از رقت 1:1 با آب استفاده می شود که منجر به نقطه انجماد تقریباً -40 درجه سانتیگراد می شود. در مناطق گرمتر از رقت های ضعیف تر استفاده می شود.

محلول هایضد یخ گیاهی تیوفر به طور کلی باید هر دو سال یکبار با مخلوط تازه جایگزین شوند.

در دهه 1980، مخترع جک ایوانز مزایای استفاده از خنک کننده بدون آب را کشف کرد. فرمول نهایی او یک مخلوط پروپیلن گلیکول است.

این خنک کننده دارای نقطه جوش بالای 188 درجه سانتیگراد (370 درجه فارنهایت) است و خورنده نیست و بسیاری از مشکلات آب از جمله یخ زدگی را حل می کند.

  • منابع:
  1. Antifreeze
  • تبلیغات:
  1. آشنایی با چند نوشیدنی که برای صبح زود مناسب است!
  2. تولید روشویی با ضایعات پلاستیکی!
  3. آیا با مصرف یک گرم پودر هسته خرما از طریق دماغ می توان آینده را دید؟!
  4. انبار کولر که در آتش سوزی سالم ماند!