خرید خامه فرم گرفته خالص

نام دیگر خامه فرم گرفته چیست؟ آیا تنها می شود خامه های فرم گرفته را بصورت سنتی تهیه کرد؟ برای خرید خامه فرم گرفته خالص چه باید کرد؟ آیا خامه فرم گرفته بصورت صنعتی قابل دستیابی است؟
خامه های موجود در بازار با درصد چربی متفاوتی موجود هستند. با توجه به نیاز خریدار مراکز تولیدی صنعت لبنیات خامه را با درصد چربی متفاوتی عرضه می کنند.
برای خامه های با درصد چربی پائین کل محصول تولیدی را هموژنیزه نمی کنند زیرا نیازی به این کار نیست و میزان چربی در حدی نیست که تجمع چربی اتفاق بیوفتد و نیاز باشد که حتما خامه همگن بشود. اما در موارد با درصد چربی بالا نیاز به هموژنیزاسیون است و حتما باید در بسته های خامه تولیدی ذکر شود که هموژنیزه هستند.

خامه فرم گرفته یا زده شده
علاوه بر مزه مطبوع و قابلیت نگهداری بالا, خامه باید قابلیت زدن خوبی هم داشته باشد, یعنی عمل زدن به سهولت انجام شده و افزایش حجم مناسب باشد. حال پف کردگی چنین خامه ای باید بادوام باشد و نباید فاز آب از آن جدا شود. خامه ای که برای زدن به کار میرود, اغلب حدود 40 درصد چربی دارد. همچنین می توان با افزودن موادی مثل پودر لستین و غیره به خامه ای که حاوی 25 درصد چربی است قابلیت زدن آن را افزایش داده و خامه فرم گرفته تهیه کرد.با داخل شدن هوا به وسیله عمل زدن در خامه, افزایش حجم, ایجاد کف همراه ذرات ریز هوا به وجود می آید.
خامه های فرم گرفته را می توان خارج از محیط صنعتی کارخانجات تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد اما قطعا کیفیت خامه های فرم گرفته خانگی به نسبت صنعتی بسیار پائینتر خواهد بود. بسیاری از کارخانجات تولیدی مقداری از محصول خامه خود را بصورت فرم گرفته در بازار توزیع می کنند. کیفیت بالا با درجه خلوص این فرآورده موجب شده است که در اغلب صنایع شیرینی پزی از خامه های فرم گرفته صنعتی بهره مند شوند.

خامه فرم گرفته

بازار لبنیات ایران با در نظر گرفتن نیاز مشتری به درجه خلوص خامه, کاربرد آن و میزان هزینه پرداختی, مناسب ترین خامه فرم گرفته صنعتی را به خریداران خود پیشنهاد می کند. خامه های فرم گرفته صنعتی با کیفیت بالا و استانداردهای مورد قبول توسط کارشناسان ما به مشتریان پیشنهاد و عرضه خواهد شد.

راه های ارتباطی با ما :

منبع: فروشگاه لبنیات ایران