خرید خامه پاستوریزه ایرانی

خامه ایرانی به چند شاخه تقسیم بندی می شود؟ چند نوع خامه پاستوریزه تولید می شود؟ چرا باید خامه پاستوریزه ایرانی خرید؟ بازار فروش خامه صبحانه پاستوریزه تا چه حد رونق دارد؟
خامه های تولیدی در صنایع لبنیات ایران به دو شاخه اصلی پاستوریزه و استریلیزه طبقه بندی می شوند. البته این طبقه بندی مخصوص خامه هایی است که بصورت صنعتی تولید می شوند.

در روش های تولیدی سنتی به هیچ عنوان خامه ها از لحاظ میکروب زدایی فرآوری نمی شوند و تنها با شیوه های سنتی سعی در درست کردن محصولات شیری دارند. از این رو فرآورده هاس سنتی به هیچ عنوان نمی توانند انتخاب مناسبی برای افرادی باشند که نگران سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

خامه قنادی پاستوریزه خود به دو شاخه سفید و رنگی تقسیم بندی می شوند. خامه های سفید پاستوریزه هم در سایزهای کوچک به فروش می رسد هم بصورت فله و عمده.سایزهای کوچک خامه های پاستوریزه سفید برای مصارف خانگی و شیرینی پزی بسیار مورد استفاده علاقه مندان خود است. خامه های رنگی اغلب در بسته بندی های کوچک به بازار عرضه می شوند.

خط تولیدخامه های پاستوریزه ایرانی از بالاترین استاندارد جهانی بهره مند هستند و از مواد اولیه کاملا با کیفیت با درجه استاندارد بسیار بالا استفاده می کنند. از این رو این فرآورده بومی و ایرانی, بازار فروش بسیار خوبی در سطح کشور دارد. خرید خامه های پاستوریزه ایرانی با برندهای با افتخار ایرانی بهترین انتخاب یک مصرف کننده ایرانی می تواند باشد.

باید توجه داشت که خامه های پاستوریزه به علت ماهیت تولیدشان دارای زمان نگهداری حدود 6 روز هستند به همین علت باید فاصله تولید و توزیع و رساندن آن به دست مصرف کننده نهایی بسیار کوتاه باشد تا محصولی سالم و با کیفیت به دست مشتری برسد.