سنگ آهن سنگان برای درمان لکه های سوختی بر پوست شما مناسب است

در طول 40 سال گذشته، قیمت سنگ آهن سنگان در مذاکرات پشت درهای بسته بین تعداد انگشت شماری از معدنچیان و فولادسازان که بر بازارهای نقدی و قراردادی تسلط دارند، تصمیم گیری شده است.

به طور سنتی، اولین معامله ای که بین این دو گروه انجام شد، معیاری را برای بقیه صنعت تعیین می کند. با این حال، در سال‌های اخیر، این سیستم معیار شروع به شکسته شدن کرده است.

و شرکت‌کنندگان در هر دو زنجیره تقاضا و عرضه خواستار تغییر به قیمت‌گذاری کوتاه‌مدت هستند. با توجه به اینکه اکثر کالاهای دیگر در حال حاضر یک سیستم قیمت گذاری مبتنی بر بازار بالغ دارند، طبیعی است که سنگ آهن نیز از این روش پیروی کند.

برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده بازار برای قیمت‌گذاری شفاف‌تر، تعدادی از مبادلات مالی و یا اتاق‌های پایاپای در سراسر جهان، سوآپ سنگ آهن را پیشنهاد داده‌اند.

(بورس سنگاپور)، خانه تسویه لندن، گروه NOS و ICEX (بورس کالای هند) همگی مبادلات تسویه شده را بر اساس داده‌های معاملات سنگ آهن شاخص فولاد (TSI) ارائه می‌کنند. CME همچنین یک مبادله مبتنی بر Platts را علاوه بر تسویه مبادله TSI ارائه می دهد.

سنگ

(صرافی بین قاره ای) یک سرویس تسویه مبادله مبتنی نیز ارائه می دهد. بازار سوآپ به سرعت رشد کرده است و نقدینگی در اطراف قیمت گذاری TSI جمع شده است.

تا آوریل 2011، بیش از 5.5 میلیارد دلار سوآپ سنگ آهن بر اساس تی سی آی قیمت  تسویه شده است. تا آگوست 2012، بیش از یک میلیون تن مبادله سوآپ در روز به طور منظم بر اساس تی سی آی انجام می شد.

یک پیشرفت نسبتا جدید نیز معرفی گزینه های سنگ آهن، علاوه بر سوآپ بوده است. گروه CME با بیش از 12000 لات در آگوست 2012 بیشترین استفاده را برای تسویه گزینه های نوشته شده علیه TSI داشته است.

بورس کالای سنگاپور (SMX) اولین قرارداد آتی سنگ آهن جهانی را بر اساس شاخص سنگ آهن متال بولتن راه اندازی کرده است که از داده های قیمت روزانه طیف گسترده ای از شرکت کنندگان در صنعت و مشاور فولاد چینی مستقل و ارائه دهنده داده استفاده می کند. پایگاه تماس گسترده تولیدکنندگان فولاد و بازرگانان سنگ آهن در سراسر چین است.