شیره انگور سفید ملایر خون شما را جریان می دهد

فرآوری آسپتیک نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد، که مستلزم آن است که شیره انگور سفید ملایر قبل از بسته بندی استریل شود. روش های مختلفی برای عقیم سازی وجود دارد.

فیلتراسیون استریل را می توان برای آب انگور شفاف و بدون ذرات استفاده کرد، که از غشاهایی با اندازه منافذی استفاده می کند که به اندازه کافی کوچک برای فیلتر کردن میکروارگانیسم ها (0.45 میکرومتر) است.

استریلیزاسیون حرارتی را می توان با حرارت دادن آب میوه تا دمای 100.93 درجه سانتیگراد به مدت 15 تا 45 ثانیه استفاده کرد. علاوه بر این، خود ظرف نیز باید با یک عامل ضدعفونی کننده شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن استریل شود.

این فرآیند برای بسته بندی موادی مانند تترا پاک که تحمل دمای بالا را ندارند مفید است. سپس ظروف باید در یک محیط استریل پر شوند و حداقل 6 ماه در یخچال نگهداری شوند.

اگرچه بسته‌بندی آسپتیک گران‌تر است، اما ماندگاری را به حداکثر می‌رساند و در مقایسه با پر کردن گرم، آسیب حرارتی و تلفات مواد مغذی کمتری را به همراه دارد.

در آب انگور تجاری از همان گونه های انگور که به عنوان انگور سفره شناخته می شوند، استفاده نمی شود. با توجه به انتخاب گسترده انواع انگور، ملاحظاتی که در انتخاب گونه های انگور وجود دارد.

شیره

شامل عواملی مانند ترجیحات مصرف کننده، مقاومت به بیماری انگور و تحمل به آب و هوا می باشد.

انگور کنکورد با پوست ارغوانی رایج‌ترین انگوری است که در آمریکای شمالی به دلیل دوام آن در برابر محیط و طعم لابروسکا که از خواص متیل آنترانیلات آن به دست می‌آید، برای آب میوه استفاده می‌شود.

از این نوع انگور می توان برای شراب و ژله نیز استفاده کرد. انگورهای سبزی که برای آب انگور سفید استفاده می‌شوند فاقد مواد شیمیایی گیاهی هستند که به همتایان بنفش آن‌ها رنگ تیره می‌دهد.

کلیسای کاتولیک از آب انگور در مراسم عشای ربانی استفاده نمی کند، زیرا معتقد است که نان و شراب به معنای واقعی کلمه به بدن و خون عیسی مسیح تبدیل می شود، جزمی که به عنوان ماوراء جوهر شناخته می شود.

بنابراین، اعتقاد بر این است که استفاده نکردن از شراب مانع از وقوع واقعی است. قانون قانونی کلیسای کاتولیک (1983)، قانون 924 می گوید که شراب مورد استفاده باید طبیعی باشد، از انگور انگور ساخته شده باشد، و فاسد نباشد.

پروتستانیسم
همچنین نگاه کنید به دیدگاه مسیحیان در مورد الکل
برخی از فرقه های پروتستان (به ویژه آنهایی که مخالف استفاده از مشروبات الکلی توسط اعضا هستند) در جشن عشای ربانی خود از آب انگور استفاده می کنند. فرقه‌های باپتیست و متدیست برجسته‌ترین فرقه‌ها هستند