شیمی دان ها با کشمش آفتابی نوعی مورفین گیاهی ساختند

احتمالاً در بسیاری از غذاهای خود از کشمش استفاده کرده اید، زیرا طعم شیرین غیرمعمولی دارد که می تواند به بسیاری از غذاها اضافه شود.

این کشمش ها انگورهای کم آب هستند که تمام خواص خود را حفظ کرده و برای مدت طولانی در شرایط خوبی باقی می مانند.

کشمش آفتابی امروز خواص بسیار خوبی دارد، البته مانند هر غذای دیگری نباید از آن سوء استفاده کرد و ما به شما نشان خواهیم داد که چه مزایایی دارند، و همچنین چگونه می توانید از آنها برای طعم دادن به وعده های غذایی خود استفاده کنید.

میوه‌های کم‌آب فرآیندی را طی می‌کنند که در آن بیشتر آب موجود در آن‌ها را حذف می‌کنید تا بتوان مدت طولانی‌تری ذخیره کرد.

این کشمش ها تمام مواد مغذی را دست نخورده نگه می دارند تا به غذایی برسید که حفظ شود و فواید زیادی برای ما به ارمغان می آورد و این یک عرق غذایی ایده آل است، اما می توان آن را با وعده های غذایی نیز میل کرد.

آنها حاوی مقدار زیادی قند طبیعی هستند، اما شاخص گلیسمی پایینی نیز دارند، بنابراین برای همه مناسب هستند و مانند هر چیز دیگری، باید آنها را در حد اعتدال مصرف کنیم.

کشمش آفتابی امروز

آنتی اکسیدان های قوی

انگور در حال حاضر حاوی آنتی اکسیدان است، اما کشمش حاوی فلاونوئیدها است که برای جوان نگه داشتن بدن ما در مبارزه با رادیکال های آزاد ایده آل هستند.

این نوع غذا به لطف این فلاونوئیدها، قدرت ضد التهابی زیادی دارد، به همین دلیل به کاهش بیماری های متعدد در بدن کمک می کند.

آنتی‌اکسیدان‌ها نه تنها به جوان‌تر نگاه کردن شما کمک می‌کنند، بلکه برای مبارزه با هر چیزی که فرآیند پیری مستلزم آن است، عمل می‌کند.

این غذاها برای کاهش فشار خون مفید هستند به لطف پتاسیمی که دارند، به ما کمک می کنند تا فشار وارده به رگ ها را کاهش دهیم.

فیبر غذایی موجود در کشمش دیواره رگ ها را تغذیه می کند و آنها را انعطاف پذیرتر می کند.

این باعث می شود که یک غذای ایده آل برای حفظ یک سیستم گردش خون سالم باشد.