فرایند تولید خامه فرادما

نام دیگر خامه فرادما چیست؟ فرایند تولید خامه فرادما به چه صورتی انجام می شود؟ آیا فرقی بین خامه فرادما و خامه پاستوریزه وجود دارد؟ علت افزایش خرید و فروش خامه فرادما در ایران و سایر کشورها چیست؟
نحوه تولید خامه فرادما( UHT ) بسیار شبیه به خامه پاستوریزه است. در تولید آن از تجهیزاتی استفاده می شود که شباهت زیادی به تجهیزات تولید شیر UHT دارند.
در تولید خامه UHT از مبدل حرارتی لوله ای یا صفحه ای استفاده می شود و هموژنایزر بیه بخش بازیافت حرارت و بخش حرارت دهی UHT قرار می گیرد.

در این سیستم برخی از بخش های تجهیزات دستگاه در شزایط کاملا استریل قرار دارد اما بخشی از تجهیزات که با خامه ارتباطی ندارد می توان استریل نیز نباشد. جهت کاهش احتمال آلودگی فرآورده تمامی تجهیزات و مواد اولیه قبل از استفاده باید در بهترین شرایط بهداشتی قرار داشته باشند. به همین منظور تمامی دستگاهها را با بخار آب کاملا استریل می کنند.

خامه فرادما یا UHT چیست
خامه فرادما می تواند از طریق حرحرت مستقیم تحت فرایند UHT قرار گیرد. طی انتقال حرارت مستقیم به دلیل حرارت دیدن ناگهانی خامه و تاثیر آن در بافت خامه, گلبول های چربی بی ثبات می شوند, از این رو هموژنیزاسیون خامه برای برگرداندن خامه به حالت قبل می بایست انجام شود.

هنگامی که از روش انتقال حرارت مستقیم برای خامه UHT استفاده می شود, هموژنایزر باید در مسیر پائین دست جریان قرار گیرد یعنی بعد از حرارت دهی قرار بگیرد. قبل از دستگاه هموژنایزر خامه به اطاقک انبساط برای حذف آب اضافه که در بخاردهی به خامه اضافه شده است, منتقل می شود.
بهتر است عمل هموژنیزاسیون خامه در دمای 50 تا 75 درجه سانتی گراد انجام شود. معمولا خامه هایی با میزان چربی پائین به هموژناسیون با فشار بالا نیاز دارد در حالی که در انواع دیگر از خامه های می توان با فشارهای پائین نیز خامه را همگن کرد.

برخلاف خامه زده شده پاستوریزه, خامه زده شده UHT هموژنیزه می شود. البته فشار هموژناسیون چندان بالا نخواهد بود. در انتها مواد افزودنی برای بهبود بافت و کیفیت خامه, اثر ماندگاری بالا و کف کردن, به خامه اضافه می شود.
چربی موجود در خامه قنادی فرادما 30 درصد می باشد و قابلیت نگهداری در زمان های طولانی را دارد. فرایند UHT موجب می شود که اکثر باکتری های موجود در بافت خامه از بین برود, از طرفی نوع بسته بندی خامه های UHT به گونه ای است که امکان نفوذ آلودگی را صفر می کند از این رو تا قبل از باز شدن درب این خامه های می شود آنها را خارج از یخچال به مدا طولانی نگهداری کرد.

در بازار ایران با توجه به مهمترین خصوصیت خامه های فرادما از آنها برای فروش به مناطق دور استفاده می کنند. فروش این محصول در سطح کشور با توجه به میزان چربی متعادل آن و استفاده راحت از آن رشد چشم گیری داشته است. در سایت بازار لبنیات ایران خامه های فرادما با بالاترین کیفیت و قیمت متعادل به طور عمده, عرضه می شود.