فروش انواع خامه های تولیدی

خامه های تولیدی در ایران به چند بخش تقسیم می شوند؟ این تقسیم بندی بر چه اساسی است؟ قیمت خرید و فروش خامه های مختلف در ایران به چه صورت است؟ آیا رنج قیمت ها در نقاط مختلف ایران متفاوت است؟ برندهای معروف تجاری در تولید خامه چه هستند؟
خامه یکی از فرآورده های شیر است که به طور اختصاصی از چربی شیر بدست می آید. طی فرآیند خامه گیری شیر, ذرات چربی از آن جدا می شود. محصول حاصل دارای دو کاربرد مجزا است, از آن برای قوام شیر استفاده می کنند و یا برای تولید فرآورده هایی همچون کره و خامه.
کره و خامه را فرآورده های تجارتی چربی شیر می گویند. زیرا به طور مجزا فرآوری می شوند و به فروش می رسند. هر دوی این محصولات دارای فروش بسیار بالایی در سطح ایران و خارج از کشور است.
خامه های تولیدی در ایران به دو بخش کلی استریلیزه و پاستوریزه تقسیم بندی می شوند. با توجه به تکنولوژی تولید در هر یک از آنها, شرایط ماندگاری و نگهداری کاملا متفاوت از همدیگر را دارند.
یه نوع از خامه نیز تولید می شود به نام خامه قنادی که جز گروه پاستوریزه ها قرار می گیرد البته با مقداری تغییر در مکانیسم فرآوری.
خامه های پاستوریزه اغلب به صورت اصطلاحا لیوانی به بازار عرضه می شوند اما در خامه های استریلیزه به صورت پاکتی. سایز خامه های پاکی متفاوت است از کوچک تا بزرگ در کارخانجات لبنی تولید می شود. اما خامه های پاستوریزه اغلب به صورت لیوان های کوچک تولید می شود.
برندهای معروف ایران سعی داشته اند در صنعت لبنیات در محصول خامه تمرکز بیشتری داشته باشند. اما می توان گفت که تنها چند برند در ایران در تولید خامه با کیفیت در سطح استانداردهای جهانی و قابل عرضه به بازارهای جهانی توانسته اند موفق ظاهر بشوند.
با توجه به کیفیت مواد تشکیل دهنده خامه رنج قیمتی خامه های پاستوریزه و استریلیزه در ایران, دارای اختلاف قیمتی بسیار کم است. پیشنهاد ما به شما بهره مندی از شیوه ای است که بالاترین کیفیت را در کنار مناسبترین قیمت داشته باشید و منحصر به یک برند خاص, در خرید و فروش نباشید.

منبع: فروشگاه لبنیات ایران