فروش بهترین خامه پگاه پاستوریزه

آیا خامه پاستوریزه در بین مصرف کنندگان جایگاه خود را پیدا کرده است؟ به نظر شما شرکت پگاه با تولید بهترین نوع این لبنیات توانسته فروش خود را به اوج برساند؟
قبلا نیز به این موضوع اشاره کرده بودیم که خامه های محلی اول به علت خواص زیاد و دوم به علت داشتن طعمی بی نظیر جایگاه خاصی بین خریداران و مصرف کنندگان پیدا کرده است و روز به روز فروش آن افزایش پیدا میکند، اما با تولید خامه های پاستوریزه نظر اغلب افراد به این نوع خامه ها جلب شد، که در حال حاضر با گذشت سال ها روز به روز محبوبیت آن در بین مصرف کنندگان افزایش پیدا میکند. کشک مایع همانند خامه باعث طعم خوب غذا می شود.

شاید جالب باشد که بدانید خامه های محلی به علت داشتن چربی زیاد از طرف پزشکان تغذیه و متخصصین قلب به بیماران خاص توصیه نمیشود و با روی کار آمدن خامه های پاستوریزه، به علت وجود درصد کمتری از چربی در آنها، پزشکان استفاده آن را ممنوع نکرده اند.
در کشک قیطران هم درصد چربی مانند خامه کم است.

صادرات بهترین خامه پاستوریزه پگاه

شرکت پگاه همانند سایر رقبای خود تلاش بر این دارد تا روز به روز بر سود روزانه خود بیافزاید به همین علت به این نتیجه رسیدند تا کیفیت محصول خود را بالا برند. این عمل باعث شد اغلب لبنیات این شرکت به خارج از ایران نیز صادر شود، و روزانه سود کلانی فقط از طریق صادرات نسیب این شرکت میشود.