فروش خامه پاستوریزه مرغوب

پاستوریزه کردن خامه به چه معناست؟ خامه های پاستوریزه چیست؟ طول عمر خامه های مرغوب پاستوریزه به چه میزان است؟ آیا استفاده از مواد نگهداره در خامه های پاستوریزه مجاز است؟ آیا در تولید و فروش خامه پاستوریزه رشد داشته ایم؟
پاستوریزه کردن به معنای از بین بردن میکروب های مزاحم درون شیر و فرآورده های شیری است که برای سلامتی بدن انسان مضر می باشند و از طرفی موجب فساد شیر و پائین آمدن سطح کیفی محصولات لبنی می شوند. در خامه قنادی به عنوان یکی از با ارزشترین فرآورده های شیری از همین شیوه برای سالم سازی استفاده می شود.

روند کلی پاستوریزه کردن در خامه:
خامه با گونه های متفاوتی در جهان تولید می شود. با این حال تولید خامه را می توان به طور کلی به این صورت تشریح کرد, که خامه ترش محصول جدا سازی شیر از چربی است.
پاستوریزه کردن خامه با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ انجام می شود.سانتریفیوژ دستگاهی است با سرعت بسیار بالا و عملکرد کاملا پیچیده که با استفاده از همین سرعت زیاد گلبول های شیر را از هم جدا می کند و در دو فاز متفاوت قرار می دهد. گلبول های چربی شیر به سطح می آیند و از فاز آبی شیر مجزا می شوند.طی یک سری فرآیند های پیچیده دیگر خامه گیری از شیر صورت می گیرد.بعد از فرآیند خامه گیری چربی شیر به دستگاه پاستوریزاسیون انتقال داده می شود.

خامه های پاستوریزه همانند سایر محصولات پاستوریزه که مهمترین آن شیر است, طول عمر بسیار محدود دارند و باید بعد از انتقال از کارخانه و همینطور در هنگام انتقال, در یخچال با دمای مناسب نگهداری شود تا قبل از تاریخ انقضا فاسد نشود.
عدم استفاده از مواد نگهدارنده غیر مجاز در خامه های پاستوریزه موجب می شود که خامه ها عمر طبیعی 4 یا 5 روز داشته باشند و در این فاصله, پس از تاریخ تولید حتما باید مصرف شود.
فروش خوب خامه های پاستوریزه چه به صورت خامه قنادی یا لیوانی موجب شده است که تولیدات این خامه ها در اکثر کارخانجات لبنی صورت گیرد. تقاضای زیاد خرید در کنار تولیدات فراوان,خوب و با کیفیت مراکز تولیدی باعث مناسب بودن قیمت این محصول در بازار شده است.