قیمت خامه خرما 100 گرمی اصل

خامه خرما 100 گرمی جز کدام یک از طبقه بندی خامه های تولیدی قرار می گیرد؟ آیا در تولید خامه خرما اصل از عصاره طبیعی خرما استفاده می شود؟ از چه راهی امکان پذیر است که مصرف کننده اطمینان از خرید خامه خرما داشته باشد؟ آیا خامه خرما دارای ارزش غذایی است؟
پس از جداسازی چربی شیر توسط دستگاه سپراتور و با نیروی گریز از مرکز, چربی شیر تولیدی برای ساخت محصول خامه به خط تولید خامه در کارخانه های صنعتی منتقل می شود. در این دستگاه کشک مایع هم درست می شود.

خامه پاستوریزه خرما چیست
خامه های تولیدی تحت هر شرایطی طی فرایند پاستوریزاسیون, پاستوریزه می شوند. بخشی از خامه های پاستوریزه شده طی فرایند استریلیزاسیون یا همان پاستوریزه کردن قوی, استریلیزه شده و بسته بندی می شوند اما مقدار بیشتر خامه های تولیدی, پاستوریزه هستند چون دارای طعم مطبوع تری نسبت به خامه های استریلیزه هستند.
خامه های پاستوریزه یا به صورت فله یا بسته بندی شده در بازار عرضه می شود. خامه های بسته بندی شده یا همان خامه های صبحانه در سایزهای نود یا صد گرمی تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
خامه لیوانی های پاستوریزه یا به صورت ساده یا طعم دار توزیع می شود. نمونه ای از خامه های طعم دار, خامه خرما است که بسیار مقوی و خوش طعم هستند. عصاره خرما در مرحله پایانی تولید خامه پاستوریزه به خامه اضافه می شود و با همزن های غول پیکر, مخلوط می شود. در انتها برای همگن کردن میزان چربی خامه های تولیدی از پاستوریزاسیون بهره می گیرند و خامه ها را یکنواخت می کنند. خیلی از مصرف کنندگان مخلوط خامه و کشک قیطران را دوست می دارند.

خامه خرما

بازار لبنیات ایران با تهیه خامه خرما اصل از بهترین برند تولید خامه در ایران, این فراورده مقوی و خوش عطر را با کمترین قیمت د راختیار خریداران محترم خود قرار می دهد. قیمت خامه خرما 100 گرمی در بازار ایران با قیمت حدود 14000 ریال به دست مصرف کننده نهایی می رسد.
تمامی محصولات عرضه شده در بازار لبنیات ایران دارای ضمانت کیفیت می باشند, خامه خرما توزیع شده دارای عصاره طبیعیه خرما است به همین علت از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است.
با وجود تولید خامه خرماهای نامرغوب چه از نظر استفاده از عصاره شیمیائی خرما و چه از نظر کیفیت مواد اولیه, مفتخر هستیم محصولی را به مشتریان خود ارائه میدهیم که ویتیرین کار ما در صنعت لبنیات باشد.