قیمت خامه فله با کیفیت

خامه فله چیست؟ آیا خامه فله همان خامه همزده است؟ قیمت خرید و فروش خامه فله با کیفیت چقدر است؟ از چه طریقی می توان خامه فله با کیفیت را با در نظر گرفتن میزان درصد چربی سفارشی مشتری تهیه کرد؟ آیا کشک کیلویی باز در گروه خامه ها قرار می گیرد؟
خامه ای که به مصرف کننده عرضه می شود, مقادیر مختلف چربی دارد که انواع کم چربی تر آن برای افزودن به قهوه و بقیه برای تهیه دسر و غذا به کار می رود. خامه ای که برای زدن استفاده می شود به آن خامه زدنی یا زده شده می گویند. حاوی چربی زیاد بوده و به منظور تهیه دسر و شیرینی پزی و غیره مصرف می شود.

خامه فله چیست؟
همانطور که گفته شده خامه های تولیدی در خط تولید دارای مقادیر مختلف چربی می باشند که با توجه به نیاز مشتری در اختیار آنها قرار می گیرد. خامه هاب با درصد چربی بالا که بعنوان خامه های خالص خرید و فروش می شود, برای تهیه کره های سنتی یا بصورت خامه های همزده برای صنعت شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرد.
خامه های با در صد چربی متعادل تر و پائین تر برای مصارف خانگی و شیررینی پزی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. به همراه خامه اگر کشک خشک گاوی مصرف شود باعث افزایش پروتئین آن می شود.
کارخانجات صنایع لبنی علاوه بر عرضه خامه بصورت بسته بندی شده, با توجه به نیاز مشتریان خاص خود, خامه تولیدی را با بسته بندی های چند کیلوئی با درصد چربی متفاوت به بازار عرضه می کنند.

خامه فله در بازار ایران به میزان محدود تولید می شود, شاید علت این قضیه را در موارد مصرف خاص آن باید جستجو کرد اما امروزه با توجه به گرایش مصرف کننده نهایی در استفاده از محصولات محلی و سنتی به علت باور اشتباه در سلامتی محصولات محلی و همینطور قیمت به نسبت مناسبتر آنها, فروش خامه فله رونق چشمگیری پیدا کرده است.
قیمت خامه فله با توچه به میزان چربی موجود در آن تعیین می شود که برای خامه 40 درصد بین بازه قیمتی 89000ریال تا 95000 ریال در هر کیلو تعیین می شود.
بازار لبنیات ایران بهترین نوع خامه فله را با تعیین درصد چربی توسط خود خریدار, با نازلترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.