قیمت خامه پاستوریزه صبحانه

علت تفاوت قیمت در خامه های گرفته شده از شیر گاو و شیر گوسفند چیست؟ نام دیگر خامه های پاستوریزه در بازار چیست؟ علت پر فروش بودن خامه صبحانه چه می تواند باشد؟ خرید خامه صبحانه با چه سایزی بیشتر مورد توجه است؟

خامه محصول ارزشمند گرفته شده از شیر است. در صنایع لبنی ایران کارخانجات از شیر گاو به علت بالا بودن کیفیت و طیف وسیعی از دامداران که به پرورش گاوهای شیری مشغول هستند و شیر خام آنها را توزیع می کنند, به عنوان پایه و اساس تولیدات خود استفاده می کنند.
در برخی از مراکز تولیدی, از شیر بز یا گاو میش نیز بهره می گیرند اما تعداد آنها بسیار محدود است و به همین علت محصولات بدست آمده از شیر گوسفند قیمت بالاتری دارد. برندهای معروف تولید لبنیات در ایران اکثرا از شیر گاو برای تولید استفاده می کنند.

خامه به شکل صنعتی آن توسط دستگاه سپراتور از شیر گرفته می شود. درواقع محصول فراوری شده چربی شیر است. در خامه های پاستوریزه برای از بین بردن میکروبهای مزاحم در بافت خامه آن را طی فرایند پاستوریزاسیون, پاستوریزه می کنند.
خامه های پاستوریزه در ایران به خامه های صبحانه شهرت دارند. زیرا مصرف کننده ها اصولا در وعده صبحانه از آن استفاده می کنند. خامه های پاستوریزه صبحانه 100 گرمی دارای اعتبار بیشتری در بین مصرف کنندگان است از این جهت دارای فروش قابل توجهی است.

قیمت خامه های صبحانه با توجه به کیفیت خامه از نظر کیفیت شیر استفاده شده و نحوه تولید می تواند متفاوت باشد. نرخ مصوب خامه صبحانه برای خامه های پاستوریزه لیوانی 90تا100گرمی بین 12000 ریال تا 14000 ریال برای مصرف کننده تعیین شده است. در بازار لبنیات ایران با تهیه خامه های صبحانه بطور مستقیم از بهترین تولیدکنندگان, عرضه آن با نرخ ثابت کارخانه خواهد بود.