ممیزی آرد گندم در سوپر مارکت استرالیا

ممیزی محصولات آرد گندم در فوریه 2020 در چهار سوپر مارکت بزرگ در کلانشهر سیدنی (Aldi، Coles، IGA و Woolworths) انجام شد.

در مجموع، این سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای بیش از 80 درصد از کل سهم بازار استرالیا را تشکیل می‌دهند، و در اولویت به فروشگاه‌های خواربار فروشی مستقل و کوچک‌تر در تلاشی برای انعکاس انتخاب‌های غذایی که اکثر استرالیایی‌ها در هنگام خرید غذا با آن‌ها مواجه هستند، انتخاب شدند.

این فرآیند شناخته شده در تحقیقات آرد گندم قم منتشر شده قبلی تشریح شده است.

از تلفن‌های هوشمند برای عکس‌برداری از برچسب‌های جلو، پشت و کناری همه محصولات آردی موجود در هر فروشگاه، هم در راهروی پخت و هم در راهروی غذای سالم استفاده می‌شد.

تأیید اخلاق برای این مطالعه مورد نیاز نبود.

با این حال، قبل از جمع‌آوری داده‌ها، اجازه عکس‌برداری توسط مدیران فروشگاه‌های سوپرمارکت گرفته شد.

اطلاعات زیر برای هر محصول جمع آوری شد: لیست مواد تشکیل دهنده، پانل اطلاعات تغذیه (NIP) در هر سرو و در هر 100 گرم، درصد غلات کامل، ادعاهای مربوط به سلامت و تغذیه، نشان های اضافی، تاییدیه ها و کشور مبدا.

داده های عکس ها آرد گندم تبریز برای تجزیه و تحلیل در یک صفحه گسترده Microsoft® Excel® (نسخه 2013، ردموند، واشنگتن، ایالات متحده) رونویسی شدند.

محصولات بر اساس توصیف انواع آرد ذکر شده در جدول 1، از جمله آرد حاصل از غلات مانند گندم، ذرت، برنج، غلات شبه شامل گندم سیاه و کینوا، و محصولات جدید، به عنوان مثال محصولات میوه و سبزیجات، طبقه بندی شدند.

همچنین آرد گندم کیسه ای حاوی کلزا یا روغن نباتی (مانند مخلوط شیرینی) و شکر اضافه شده (مانند مخلوط نان اسکون/بریوش) از مطالعه حذف شدند.

یک جستجوی اینترنتی تکمیلی از طریق وب‌سایت‌های سوپرمارکت انجام شد و وب‌سایت‌های سازنده را با استفاده از کلمات کلیدی شناسایی کرد تا اطمینان حاصل شود که همه محصولات ضبط شده‌اند.

شایان ذکر است که جمع‌آوری داده‌ها قبل از خرید هراس COVID-19 در استرالیا انجام شده است، که منجر به افزایش فروش آرد به میزان 156 درصد و 170 درصد برای مخلوط‌های آرد تولید نان در دوره مارس تا آوریل 2020 طبق داده‌های نیلسن شد.

 • منابع:
  1. Flour for Home Baking
 • تبلیغات: 
  1. اثرات کوچک قهوه بر سلامت فردی می‌تواند در مقیاس جمعیتی مهم باشد
  2. چگونه می‌توان یک دفتر کار کارآمد در خانه داشت؟
  3. در کوتاه ترین زمان با فروش 5 کالا به سود خوب برسید!
  4. ساده ترین روش برای میلیونر شدن!