هنر روکش چوب به دوران مصر باستان برمی گردد

هنر روکش چوب به دوران مصر باستان برمی گردد و ما شواهدی از تابوتها داریم که نشان می دهد روکش چوب روسی شیراز حدود 4000 سال قدمت دارد – برای مثال برخی از مبلمان مقبره پادشاه توت با روکش چوبی ساخته شده اند.

نه تنها زیبا بود، بلکه کاربردی هم بود. با تعداد محدودی از جنگل‌ها در مصر، چوب‌کاران مصری باستان برش‌های نازکی را از کنده‌هایی که داشتند اره می‌کردند تا آنها را جلوتر ببرند.

اره کردن چوب به برش های نازک روشی بود که برای قرن ها روکش چوب ساخته می شد، درست تا دهه 1800 زمانی که ماشین هایی اختراع شدند که می توانستند چوب را به برش های یکنواخت برش دهند.

روکش چوب 101
روکش چوبی برش های نازکی از چوب روسی دیوار است که معمولاً به صفحات تخت مانند درها، کابینت ها و دیوارها چسبانده می شود. ضخامت روکش استاندارد امروزی 1/52 اینچ است.

استفاده از روکش چوبی به این معنی است که می‌توانید از چوب کمتر در دسترس، که ممکن است سخت‌تر یا گران‌تر باشد، استفاده کنید و آن را روی چیزی که راحت‌تر و ارزان‌تر است، روکش کنید.

مزایای استفاده از روکش چوب
استفاده از روکش چوب مزایای بسیاری را برای کارگران نجاری، معماران و مشتریان آنها به طور یکسان فراهم می کند و روکش چوب عبارت است از:

پایدار – چوب جامد بسیار واکنش پذیرتر از روکش چوب است زیرا چوب روسی اصفهان رطوبت سنجی است  بسته به محیط و رطوبت در یک فضای معین، رطوبت را می گیرد و می دهد بنابراین منبسط و منقبض می شود.

روکش چوبی روی بستری مانند تخته خرده چوب صنعتی یا تخته فیبر با چگالی متوسط ​​با خط چسب نصب می شود و این باعث پایداری بسیار بیشتر آن می شود.

هنوز هم منبسط می شود و منقبض می شود، اما نه به اندازه چوب جامد، بنابراین با تغییر فصول یا محیط، احتمال تاب برداشتن و تقسیم شدن آن کمتر است.
سازگار با محیط زیست – وقتی چوب جامد اره می شود، زباله های زیادی به شکل خاک اره دریافت می کنید. از آنجایی که روکش چوب به جای اره بریده می شود، هیچ چوبی هدر نمی رود
از نظر زیبایی منعطف – ظاهرهای زیادی وجود دارد که می توانید با روکش به دست آورید، مانند تطبیق دانه، تطبیق توالی و تطبیق انتها به انتها، که هرگز نمی توانید با چوب گیلاس برزیلی جامد به دست آورید.

 • منابع:
  1. What Is Wood Veneer?

 • تبلیغات: 
  1. تولید روکش بسیار خوب
  2. خیار کاسه گل سبز با پرز و گل تاج زرد
  3. تحقیق دانشجویان پلی تکنینک برای آرد گندم
  4. شخصی با کارتن خانه ساخت!